Pełna treść polityki prywatności dostępna jest tutaj
Na rynku polskim dostępnych jest szereg profesjonalnych urządzeń służących do obróbki drewna. W zależności od funkcji jakie mają spełniać oraz parametrów wydajności i częstotliwości pracy, możemy wybierać spośród wielu modeli – gdzie zawsze wypadkową będzie stosunek jakości do ceny. Istotnym argumentem jest też możliwość indywidualnej konfiguracji łatwej rozbudowy zakupionego urządzenia w przyszłości. Przy zakupie zaawansowanej maszyny do ciągłej pracy przemysłowej, której koszt jest już istotną pozycją w budżecie każdej firmy, jednym z głównych dylematów pozostaje zawsze pytanie, czy wybrać maszynę nową czy używaną? Jakie korzyści mam z wyboru nowej maszyny wprost od producenta?
Najpopularniejszymi strugarkami do obróbki drewna, zarówno w profesjonalnych zakładach stolarskich, liniach produkcyjnych, ale i małych zakładach rzemieślniczych i hobbystycznych, są grubościówki, zwane również grubiarkami. Jednak ich możliwości oraz eksploatacja w czasie, może nie wystarczać przy wyjątkowej precyzji i powtarzalności elementów w produkcji przemysłowej. Liczy się tutaj również łatwość obsługi maszyny przez jednego pracownika i szybkość obrabianych elementów liczoną w roboczogodzinach. Kiedy rozważymy w czasie wszystkie argumenty za i przeciw, zestawimy je do wieloletniej pracy maszyny oraz oszczędności w obróbce materiału na jednym urządzeniu, pojawi się zdecydowanie więcej argumentów za inwestycją w urządzenie do strugania wielopłaszczyznowego.
Strugarka dwustronna służy do obrabiana i nadawania grubości oraz gładkości materiału jednocześnie z dwóch stron. Posiada dwa wały prowadzące góra / dół, i właśnie w tych płaszczyznach operuje. Sprawdzi się doskonalone przy pracach na szeroką skalę na materiałach, które przygotowywać będziemy do dalszej obróbki i nadawania im określonych profili i kształtów. Posłuży doskonalone przy produkcji mebli np. blatów czy frontów meblowych, w których liczy się nienagannie gładka powierzchnia, którą docinana się do określonych form w następnej kolejności. Strugarka czterostronna to już programowanie i wykorzystanie urządzenia do formowania docelowego kształtu, bez konieczności dalszej obróbki w pozostałych płaszczyznach. Kompleksowe formowanie materiału na odpowiednią grubość, przy jednoczesnym profilowaniu to zdecydowana oszczędność czasu pracy dla zakładu i pojedynczego pracownika. Urządzenie takie świetnie odpowie na potrzeby optymalizacji w dużych zakładach przemysłowych, zwłaszcza tam gdzie liczy się nienaganna precyzja powtarzalności wykonywanych elementów.
Zobacz ofertę: strugarki dwustronne | Strugarki czterostronne
Napisz lub zadzwoń +49 341 461 90 21